Inne nasze serwisy: Peeling kawitacyjny  •  Mikrodermabrazja  •  Liposukcja  •  Manicure japoński  •  LipolizaPolub nas! :)

Zobacz też: Kalendarz ciążyManicure

FaniZobacz film

Jak wygląda zabieg w gabinecie kosmetycznym?

Zazwyczaj zabieg manicure hybrydowego wymaga pewnych przygotowań czynionych przez samą kosmetyczkę, zaleca się więc, abyśmy zapisały się na niego wcześniej. Jeszcze przed uczynieniem tego kroku warto zresztą przeanalizować ofertę zakładu, któremu zdecydowaliśmy się zaufać. Manicure hybrydowy jest bardzo bezpieczny, jego skuteczność i atrakcyjność wizualna w dużej mierze uzależniona jest jednak od umiejętności, jakimi dysponuje osoba podejmujące się wykonania tego rodzaju pracy. Upewnijmy się zatem, że interesujący nas gabinet kosmetyczny ma pewne grono wiernych klientek chętnie korzystających z świadczonych w nim usług, a i sama kosmetyczka oferująca nam manicure hybrydowy nie cieszy się złą sławą. Rekomendacją mogą być dla nas odbyte przez nią szkolenia, nie wahajmy się więc poprosić o zaświadczenie potwierdzające odbycie specjalistycznego kursu w jednym z renomowanych instytutów kosmetycznych.

Czas trwania zabiegu zależy w dużej mierze od nas samych, wiele kobiet korzysta bowiem z wizyty w salonie kosmetycznym, aby bardziej kompleksowo zadbać o swoją urodę. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie temu, abyśmy jednocześnie zdecydowały się nie tylko na manicure, ale i na pedicure hybrydowy, możemy przy tym również zamówić masaż dłoni oraz serię zabiegów, które przywracają skórze jedwabistość.

Sam zabieg przypomina to, do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić odwiedzając już wcześniej gabinet prowadzony przez kosmetyczkę. Przygotowanie do manicure hybrydowego jest identyczne ze standardowymi działaniami, polega wiec na przycinaniu skórek oraz piłowaniu i polerowaniu paznokci. Na tym etapie warto zapytać specjalistkę, jak postrzega stan naszych rąk, może się bowiem okazać, że nie pielęgnujemy ich we właściwy sposób, ale nasze błędy łatwo można wyeliminować.

W dalszej kolejności kosmetyczka nakłada wybrane przez nas lakiery, najpierw nakładana jest baza, potem wybrany przez nas kolor, a w ostatniej kolejności utrwalacz. Tu również wiele zależy od nas, podczas wybierania koloru użytego w trakcie manicure miejmy jednak na uwadze to, że będzie nam on towarzyszył przez całe dwa tygodnie. Odrobina ekstrawagancji jest oczywiście jak najbardziej wskazana, nie da się jednak zaprzeczyć, że przesada może przynieść skutki odwrotne od zamienionych i w konsekwencji, zamiast chwalić się fantazyjnie pomalowanymi paznokciami, będziemy dążyły przede wszystkim do tego, aby skrzętnie ukryć je przed naszym otoczeniem. Na szczęście wybór lakierów używanych podczas wykonywania manicure hybrydowego jest bardzo duży, nie musimy więc martwić się o to, że nie doprowadzimy do kompromisu pomiędzy tym, czego oczekujemy, a tym, na co możemy sobie rzeczywiście pozwolić.

Ważnym elementem zabiegu jest utrwalanie kolejnych części składowych lakieru. Kosmetyczka wykorzystuje w tym celu promieniowanie UV wydzielane przez specjalną lampę, czynność ta trwa więc każdorazowo przez kilka minut. To właśnie najważniejsza część zabiegu, trudno dziwić się więc, że w powszechnym przekonaniu o jego sukcesie przesądza nie tylko doświadczenie kosmetyczki, ale również jakość sprzętu wykorzystywanego do jego przeprowadzenia.

Jeszcze przed przystąpieniem do zabiegu powinnyśmy dowiedzieć się, jak wygląda proces usuwania lakieru. Musimy liczyć się z tym, że i on jest możliwy do przeprowadzenia wyłącznie w salonie kosmetycznym, w którym przeprowadzony był zabieg, a żadne inne rozwiązania nie wchodzą w tym wypadku w grę. Lakier jest odporny na zmywacz, aby pozbyć się go kosmetyczka wykorzystuje więc specjalne płyny tworzone na bazie acetonu. Sam proces usuwania lakieru trwa do piętnastu minut, klientkom salonów kosmetycznych w szczególny sposób do gustu przypada zaś to, że paznokcie poddane takiemu zabiegowi nadal cieszą się dobrym zdrowiem. O ile w przypadku tipsów żelowych i akrylowych, po ich zdjęciu niezbędna jest regeneracja płytki paznokcia, o tyle w odniesieniu do manicure hybrydowego o niczym takim nie ma mowy. Jeżeli więc podobał nam się nowy wygląd naszych paznokci, zaraz po zdjęciu lakieru możemy przystąpić do kolejnego zabiegu umożliwiającego jego nałożenie. Informacja ta jest szczególnie ważna dla tych pań, które nieustannie musza dbać o piękne paznokcie i nie mogą pozwolić sobie na długie okresy rekonwalescencji, w czasie których konieczne jest wstydliwe ukrywanie dłoni.