Inne nasze serwisy: Peeling kawitacyjny  •  Mikrodermabrazja  •  Liposukcja  •  Manicure japoński  •  LipolizaPolub nas! :)

Zobacz też: Kalendarz ciążyManicure

FaniZobacz film

Kto powinien zdecydować się na zabieg?

Manicure hybrydowy posiada szereg zalet, w stosunku do których trudno jest zachować obojętność, nie ma więc chyba takiej kobiety, która nie powinna zastanawiać się nad jego przeprowadzeniem. Pewne grupy klientek salonów kosmetycznych uważają jednak, że mówimy o propozycji stworzonej jak gdyby z myślą o nich, trudno dziwić się więc, że kobiety te nie wyobrażają już sobie nawet sytuacji, w której miałyby zostać pozbawione możliwości skorzystania z niego.

W pierwszej kolejności wypada zatem zwrócić uwagę na to, że manicure okazuje się znakomitym rozwiązaniem dla tych osób, które nie mają czasu na regularną troskę o stan swoich paznokci. Tempo, w jakim toczy się nasze życie bywa ogromne, a tym samym bardzo często okazuje się, że na regularne malowanie paznokci, obcinanie skórek, pielęgnowanie ich i obserwację ewentualnych negatywnych zmian nie ma czasu. Osoby, które nie były w stanie wygospodarować chwil przeznaczanych swoim paznokciom decydowały się na ogół na doklejane paznokcie akrylowe i żelowe, jak już jednak wspominaliśmy, decyzja ta pociągała za sobą wysokie koszty, paznokcie niszczyły się bowiem, a ich atrakcyjność malała.

O manicure hybrydowym powinny pomyśleć jednak również osoby, które obserwują, że samodzielna troska o wygląd paznokci zdaje się nie wychodzić im na zdrowie. Eleganckie, zadbane i lśniące paznokcie to piękny ideał, trudno jednak o jego osiągnięcie, gdy nasze paznokcie ciągle się łamią, rozdwajają i matowieją. Manicure hybrydowy nie tylko nie niszczy płytki paznokcia, tak jak robią to tipsy, ale nawet pozwala na jej regenerację, warto zastanowić się więc nad tym, czy nie jest on alternatywą dla dotychczasowych działań podejmowanych przez nas.

Niestety, istnieją również przeciwwskazania sprawiające, że wykonanie zabiegu nie jest możliwe. Najpoważniejsze wiąże się ze stanem płytki paznokcia, nie powinnyśmy więc zapominać o tym, że choć produkty umożliwiające wykonanie manicure hybrydowego odżywiają ją, paznokcie nie mogą być bardzo zniszczone. Ich stan zazwyczaj oceniany jest przez kosmetyczkę, może więc okazać się, że jeszcze przed wykonaniem właściwego manicure zasugeruje nam ona kurację przyczyniającą się wydatnie do poprawy jakości naszych paznokci. Jeżeli będziemy stosować się ściśle do jej zaleceń, czas oczekiwania na właściwy zabieg nie powinien być przy tym zbyt długi.

Na manicure hybrydowy nie powinnyśmy decydować się również bezpośrednio po zabiegu usunięcia sztucznych paznokci. Powodem wstrzymania się jest przede wszystkim osłabienie naszych własnych paznokci, w takim wypadku również wskazane jest więc uzbrojenie się w cierpliwość i odczekanie przynajmniej kilkunastu dni, w czasie których powinno dojść do naturalnej regeneracji płytki paznokciowej.